VEKALETNAME TERCÜMESİ – VEKALET ÇEVİRİSİ

 

 

Vekalet Nedir?

Vekaletname, bir şahısın başka şahıs adına hareket edebilmesini, karar verebilmesini ve kurumlarda yerine işlem yapabilmesini sağlayan yazılı bir belgedir. Vekalet verecek kişi yerine birini yetki vermek istediği zaman noterden onaylı bir vekaletname verir. Bu sayede vekil kişi vekaleti veren kişi adına ilgili kurumlarda vekaleti veren kişi adına kararlar almaya izinli olacaktır. Ayrıca yabancı bir kişiye vekalet verildiğinde ve yurt dışına vekalet gönderildiğinde vekaletname tercümesi gerekecektir. 

Kadıköy Yeminli Tercüme Bürosu, Efe Tercüme her alanda evrak tercümesi hizmeti sunar.

Vekaletname Çevirisi Nasıl Yapılıyor?

Vekaletname tercümesi, vekalet veren kişiye noter tarafından verilen evrakın tercüme edilmesidir. Yurtdışı ve yurtiçi yetkilendirme durumlarında ülke diline tercüme edilmiş vekaletname gerekir. Sonrasında vekaletname tercümesinin noter tasdiki ve noter onaylı vekalet çevirisinin apostil onayı yapılır.
Yeminli vekaletname tercümesi için,
Noter onaylı vekaletname tercümesi için ve Apostil tasdikli vekaletname tercüme için ulaşın. Her koşulda ihtiyacınıza uygun prosedürde çeviri hizmetinizi teslim edelim.

Vekaletname Tercümesi Hangi Durumlarda Gerekiyor?

Vekalet birçok durumda ihtiyaç duyulan bir yetki belgesidir lakin birkaç örnek ile bunlardan bahsedelim. 

Şirketlerin yurtdışı resmi süreçlerini yöneteceği kişileri vekil tayin etmesi,
Kiralama ve satış durumlarında,
Resmi kurumlarda yerinize herhangi bir kimseyi vekil kılmak istediğinizde ve benzeri durumlarda gerekir.
Noterlerde, tapu dairelerinde, nüfus müdürlüklerinde ve çeşitli kurumlarda adınıza işlemleri yürütecek birine vekalet verebilirsiniz. Ülkeler arası resmi prosedüre uygun koşullar sağlanmalı.

Vekalet Çevirisi Ne Kadar Sürer?

Genel olarak bir vekaletname tercümesi bir iş günü içerisinde size ulaşır. İçerik doluluk oranı tercümenizin teslim süresinde değişiklik gösterir. Efe Yeminli Tercüme bürosuna yapacağınız başvuruda evrakınızı sunarak tercümenin süresi ile ilgili bilgi alın.

Vekalet Tercümesi Ücreti Ne Kadardır?

Tercüme ücreti, tercümenin süresi gibi evrakın yoğunluğuna göre belirleniyor. Efe Tercüme Bürosu ile belgelerinizi online olarak paylaşın, kısa zaman içinde yeminli tercümenin fiyatı ve süresi ile ilgili bilgi alın.
Tercümenizi dilerseniz online tercüme hizmeti yolu ile alabilirsiniz.

Türkiye’de Bir Yabancı Uyruklu Kişinin Vekalet Vermesi İçin Yapması Gereken Nedir?

Ülkemizde Türkçe bilmeyen bir yabancı uyruklu vatandaşın vekalet vermesi için bir kaç gerekli detay vardır.

Örnek olarak;
- Kişinin pasaport tercümesi
- Pasaport tercümesinin noter onayı
- İlgili katip ile iletişimini sağlayacak, beyanını belirtecek yeminli tercüman gereklidir.

Vekaletname tercümesi ve birçok hizmeti için hemen Efe Çeviri Ofisi ile iletişime geçmeniz yeterli. Yeminli tercümanlık hizmetleri ve profesyonel çeviri hizmetleri için bize ulaşın.

İstanbul Efe Noter Yeminli Tercüme Bürosu