KADIKÖY EFE TERCÜME BÜROSU

Simultane Tercüme Nedir?

 

TDK’ ya göre simultane “anında” olarak tanımlanır. Bu sözcük tercüme sektöründe yaygın olup ayrıca sözlü tercüme türlerinden biridir. Simultane tercüme ise eşzamanlı çeviri yani kişinin konuşması esnasında yapılan sözlü çeviri şeklidir.

 

Simultane Tercüme Nasıl Yapılır?

İfadeleri tercüme edilecek kişinin konuşması esnasında Simultane tercüme yapılır. Büyük bir dikkat ve tecrübe gerektirir. Simultane tercüme esnasında bazı ekipmanlara (mikrofon, kulaklık) ihtiyaç duyulması muhtemeldir. Simultane tercümeyi yapacak tercümanın içeriğe önceden hakim olmadı önemlidir. Hatta tercümanın konuya bağlı tecrübelerinin olması önemli bir avantajdır. Simultane tercüme yapacak kişi ilgili konu içeriğine, terminolojiye, kişi sayısı ve ortama göre gerekli hazırlıklarını yapar.  Profesyonel bir tercüme anlayışı için gerekli önlem ve hazırlıklar yapılır. Tercümanların, tercüme bürolarının bu konuda hassasiyeti tercümenin kalitesini ve hedefin karşılanmasını sağlar.

 

Simultane Çeviri: Eşzamanlı olarak iki veya daha fazla katılımcının oluşturduğu bir diyaloğu kaynak dilden hedef dile çeviren kişidir. Simultane çeviri ardıl çeviriye göre daha fazla dikkat ve beceri gerektirir.

 

Simultane Tercüme Hangi Alanlarda Gerekir?

Eşzamanlı tercüme talep doğrultusunda veya sözlü tercüme hizmetine uygun bir tercüme şekli olduğu belirlenmesi durumunda yapılır. Birçok alana hitap eder. Simultane günümüzde şirketlerin, resmi kurumların, medyanın ve birçok sektörün tercihi halindedir.

 

  • Spor röportajları
  • Farklı devletler kurumları arası görüşmeler
  • İş ortaklığı amaçlı görüşmeler
  • Canlı yayınlar
  • Gezi ve turlar
  • Online toplantılar
  • Fabrika, üretim merkezi gezileri
     

ve benzeri çeşitli amaçların sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Efe Tercüme Bürosu İle Profesyonel Tercüme Hizmeti

 

Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme hizmetleri dışında sözlü tercümanlık hizmetleri de veriyoruz.

Efe Tercüme Bürosu her alanda ve birçok dilde tercüme hizmetleri sunar. Sözlü tercüme üzerinde deneyimli ve profesyonel tercümanlarımız ile her zaman iletişime açığız. Tercüme ihtiyacınızın tüm detayları ile ilgileniyor ayrıca kaliteli tercümenin merkezi olarak ihtiyacınızın giderilmesini hedefliyoruz. Tercüme hizmetinin profesyonelliği tercüman tecrübesi ve büronun projeye ilgisini gerektirir. Efe Tercüme bürosu ile hemen iletişime geçin, sözlü tercüme ve tüm tercüme hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiyi alın. Ayrıca dilediğiniz zaman bizi ziyaret edebilir ve aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

 

HARİTALARDA EFE YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

 

Diğer konularda bilgi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

 

HİZMETLERİMİZEFE TERCÜME BÜROSU HAKKINDABLOGİLETİŞİMSOSYAL MEDYA

 

Kadıköy Yeminli Tercüme Bürosu – Efe Tercüme