Noter Tasdikli Tercüme 

Noter Onaylı Tercüme

 

Noter Onaylı Tercüme Nedir?

Çevirisi yapılan belgenizin (yeminli tercümenin), tercümanın yemin ettiği noterliklerde tasdik işlemi yapılır. Bu noterden onaylanmış tercüme, noter tasdikli tercüme olur. Resmi kurumlarda kullanılmak üzere çevirisi yapılan belgenin, ilgili kurum genellikle noter onaylı halini talep eder.

 

Genellikle resmi dairelere sunulması gereken belge ve dokümanların istenilen dile tercüme edilmesinin ardından belgeyi alacak kurumun talebiyle noter tasdiki (noter onayı) yapılır. Bu belgeler genellikle; yabancı evliliklerde kuruma verilecek olan bekarlık belgesi ve pasaport tercümeleri, eğitim kurumlarına verilecek olan diploma, sertifika ve transkript gibi belgelerin tercümeleri, yabancı kimlik, mezuniyet belgeleri, vekaletname, vergi levhası, tapu ve sözleşme gibi bir birçok konu altında çokça belge türünü kapsar. Noter tasdikli tercüme hizmetleri için ulaşın. 

Efe Tercüme bürosu bu işlemlerde destekçiniz olacaktır.

 

Tercümenin Noter Onayı Nasıl Yapılır?

Yeminli tercümeyi ilgili tercüme bürosundan iki nüsha, ıslak imzalı olarak almak gerekir. Çeviriyi yapan tercümanın yeminli olduğu notere giderek çevirinizin tasdikini yaptırırsınız.

Yurtdışına gidecek olan çeviri belgelerinizin ayrıca apostilli haline ihtiyaç duyabilirsiniz.

Tercümeyi teslim edeceğiniz kuruma, birime danışarak çevirinin hangi prosedürle yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Tüm süreçlerde Efe Tercüme Bürosu destekçiniz olacaktır. Tek yapmanız gereken hızlıca online olarak belgelerinizi paylaşmak. Online tercüme yolu ile Efe Tercüme Bürosu çevirinizi tamamlar ve sizinle paylaşır.

Kadıköy Yeminli Tercüme Bürosu - Efe Tercüme

Profesyonel ve alanında uzman tercümanlar tarafından çeviriniz kısa süre içinde tamamlanıp, size ulaşır. Birçok dilde ve her alanda çeviri ihtiyacınız için EFE TERCÜME BÜROSU sizinle.

HİZMETLERİMİZBLOGHARİTALARDA EFE TERCÜME BÜROSUYOUTUBE - ANASAYFA