Teknik Tercüme Hizmeti - Efe Tercüme Teknik Tercüme Hizmeti

Kadıköy Tercüme Bürosu Efe Tercüme teknik içerikli tercüme desteğiyle de yanınızda!

 

Teknik tercüme, bir alana veya araca ait oluşturulmuş yöntem ve detayların bulunduğu, alana göre terminoloji içerebilen ve genellikle rehber hitabın yoğun olduğu bir tercüme hizmeti türüdür.

 Teknik tercümelerde ilgili içeriğe ait bir terminoloji görülebilir. Konuya hakimiyet ve tecrübe gerektirir. Birim ve ölçülerin bilincinde olunması gerekir. Alana ait uzmanlık gerekmektedir. Dolayısıyla tercüman seçimi kesinlikle teknik tercüme için oldukça hassas bir detaydır. Tercüme işleminde araştırmalar yapılması, kontrollerin yapılması teknik içerikli tercümenin kalitesine kesinlikle fayda sağlayacaktır.

Teknik Tercüme Hizmetine Örnek:

 •      Kullanım kılavuzlarının tercümesi
 •      Mühendislik ve mimarlık ürünleri tercümesi
 •      Ürün içerik tercümesi
 •      Ürün tanıtım tercümesi
 •      Makine kurulum kılavuzları tercümesi
 •      Eğitim kitapçıkları tercümesi

 

 

Teknik tercüme hizmetinin doğru şekilde sağlanabilmesi için gerekli olan hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir. Kadıköy yeminli tercüme bürosu Efe Tercüme ile iletişime geçmek ve geriye yaslanıp sürecin tamamlanmasını beklemek ihtiyacınızın karşılanması için yeterli olacaktır. Teknik tercümenizi yeminli tercüme ve noter tasdikli tercüme olarak teslim almanız mümkündür.

 

Teknik Tercüme Hizmetine Örnek:

     Kullanım kılavuzlarının tercümesi
     Mühendislik ve mimarlık ürünleri tercümesi
     Ürün içerik tercümesi
     Ürün tanıtım tercümesi
     Makine kurulum kılavuzları tercümesi
     Eğitim kitapçıkları tercümesi
 

Kadıköy Tercüme Bürosu, Efe Tercüme ile teknik tercüme hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

 

İngilizce Tercüme Hizmeti - Efe Tercüme İngilizce Tercüme Hizmeti

 

Cermen dilleri alt ailesinin bir üyesi olan İngilizce dili, günümüzde birçok ulus tarafından ortak dil olarak kullanılmaktadır. Dünya üzerinde kullanımı en yaygın olan dillerden biri İngilizce dilidir.

ABD, Birleşik Krallık, Hindistan, Yeni Zelanda ve İrlanda gibi birçok ülkenin resmi dilidir. Ayrıca teknoloji dili olarak en çok kullanılan dillerden birisidir.

 

İngilizce tercüme hizmetinde çapraz tercüme (İngilizceden Türkçe dışında herhangi bir başka dile tercüme işlemi) ve İngilizce – Türkçe dil ikilisinde her alanda destekçiniz Efe Tercüme Kadıköy bürosu olarak sizinleyiz. Yazılı ve sözlü tüm tercüme hizmetlerinde faaliyet göstermekteyiz.

İngilizce tercüme desteği verirken şu aşamaları uygulamış olacağız:

Tercüme içeriğine göre alanında tecrübeli tercüman seçimi

Tercümenin orijinal içeriğinin hitabına uygun terminolojinin kullanılması

Tercümenin kalitesinin sağlanması – kontrol ve redaksiyon işlemlerinin sürekli uygulanması

Geri bildirim ve taleplerin dikkate alınıp memnuniyetin sağlanması

 

Tüm planlı çalışmanın içinde tercümenin, orijinal içeriğin ayna görevini üstlenmesi ve kalitenin korunması için profesyonel tercüme hizmetinin uygulanmasını benimsiyoruz.

 

İhtiyaç durumlarına örnek olarak ise:

 

Evlilik cüzdanı tercümesi

Pasaport tercümesi

Diploma tercümesi

Kira kontratı tercümesi

Tapu belgeleri tercümesi

Tapu dairesi sözlü tercüme hizmetleri

Vekaletname tercümesi

Sözleşme tercümesi

Tıbbi doküman tercümesi

Teknik kılavuz tercümesi

Kitap tercümesi

 

Gibi birçok durumda bu hizmete ihtiyaç duyulması muhtemeldir. Tercümelerinizde kalite ararsanız Kadıköy Efe Tercüme her zaman bir telefon kadar uzaktadır.

Kadıköy Tercüme Bürosu, Efe Tercüme ile İngilizce tercüme hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

Resmi belge tercümesi - Efe Tercüme Resmi Tercüme Hizmeti

Tercüme

Yurtiçinde ve yurdışında herhangi bir kuruma, devlet dairelerine, özel kurumlara çeşitli başvurularda bulunurken ibraz etmeniz gereken belgelerinizi prosedürleri takip ederek ve hassasiyetle tercüme edip, teslim ediyoruz. Birçok durumda bu tür tercüme hizmetine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Örneğin; Yabancı evlilikler, yurtdışı iş başvuruları, yurtdışı şirket antlaşmaları, eğitim başvuruları gibi daha birçok durumda kamu kurumları ile temasa geçerken bu türde tercüme hizmeti almanız gerekebilir.

Bu tür işlemlerde alacağınız hizmet ise; bekarlık belgesi tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, diploma tercümesi, pasaport tercümesi, sicil kaydı – sabıka belgesi tercümesi, transkript tercümesi, özgeçmiş tercümesi, sertifika tercümesi gibi birçok belgenizi tercüme ettirebilirsiniz.

Bu hizmeti gerekli olan prosedüre göre yeminli tercüme, noter tasdikli ve apostilli tercüme olarak tam destek ile alabilirsiniz.

 

Kadıköy Tercüme Bürosu, Efe Tercüme ile resmi belge tercümesi hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

Tapu Dairesi Tercümanlığı - Efe Tercüme Sözlü Tapu Tercüman Hizmeti

Gayrimenkul satış işlemlerinde alıcı veya satıcının yabancı uyruklu olması durumunda verilen bir hizmettir. Tapu daireleri bu durumda söz konusu dile uygun yetki belgesi ile tercüman talebinde bulunmaktadır. Bu hizmet sağlanırken tercümanın belgesi ile işlem için randevu başvurusunda bulunulmakta ve randevu tarihinde alıcı veya satıcı için gerekecek olan tercüme hizmeti sağlanmaktadır. Tapu dairesi tercümanlığı için ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kadıköy Efe Tercüme Bürosu tüm süreçle ilgili bilgiyi aktaracaktır. 

Kadıköy Tercüme Bürosu, Efe Tercüme ile Tapu Dairesi Tercümanlığı hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

Simultane Tercüme Hizmeti - Efe Tercüme Simultane Tercümanlık Hizmeti

Simultane çeviri hizmetinde Ardıl çeviriden farklı olarak tercüme işlemi konuşmacının ifadeleri devam ederken yapılmaktadır. Ekipman ihtiyacı, kişi sayısı ve ortam gibi planlamayı etkileyecek detayların önemi fazladan hassasiyet gerektirir.

Ardıl çeviride olduğu gibi Simultane çeviriye de birçok faaliyet ve organizasyonda ihtiyaç mevcuttur. Toplantılar, antlaşmalar, radyo ve tv yayıncılığı, çevrimiçi etkinlikler, uluslararası iletişimler, acil durumlar, son dakika haberciliği gibi iletişim ve haberleşmenin olduğu her kurum, mercii ve alanda bu ihtiyacın oluşabilmesi muhtemeldir.

Tercüman profillerinin ihtiyacınıza uygun olmasına önem verilmeli, iletişim ve organizasyon öncesinden planlanmalı, içerik ve bilgilendirmeler paylaşılmalıdır. Her aşama güven ve profesyonel tercümenin sağlanabilmesi için özenle takip edilmelidir.

Efe Tercüme bürosu her türde tercüme hizmetiyle sizinle. 

Kadıköy Tercüme Bürosu Efe Tercüme ile Simultane Tercüme hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

Ardıl Tercüme Hizmeti - Efe Tercüme Ardıl Tercüme Hizmeti

 

Ardıl çeviri, sözlü tercüme hizmetleri arasında tercümanların konuşmacıların ifadelerini tamamladıkları aralarda yapılan tercüme hizmetidir. Tercümanlar konuşmacıları dinlerken notlar alır, kritik noktalara özen gösterir. İçerik hassasiyetine uygun profildeki tercümanlar ile hizmet yerine getirilir.

 

Günümüzde birçok alanda bu hizmet Efe Tercüme tarafından sağlanmaktadır. İhtiyaç duyulan etkinlikler genellikle resmi kurum görüşmeleri, röportajlar, çevrimiçi yayınlar, toplantılar, sağlık ve afet organizasyonları gibi sonsuz alan ve etkinliklerdir.

 

Efe Tercüme Bürosu ile edindiğiniz Ardıl tercüme hizmetinde her zaman iletişimde ve işimizde iyi olduğumuzu hissedeceksiniz. Gerekli organizasyon ve planlamalar yapılır, işleyiş hassasiyetle faaliyete dökülür.

Kadıköy Tercüme Bürosu Efe Tercüme ile Ardıl Tercüme hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

Noter tasdikli tercüme - Efe Tercüme Noter Onaylı Tercüme Hizmeti

Kamu kurumları, resmi kurumlara teslim etmeniz gereken belgeleri ilgili makama teslim etmeden önce kabul edilen dile tercüme etmek ve bu tercümeyi noterde tasdik etmek gerekmektedir. Bürolarımızdan teslim alacağınız yeminli tercüme ile tercümanın yemin zaptının bulunduğu notere gitmeniz yeterli olacaktır.

Noter tasdikli tercüme hizmetini aynı amaçlar için tercüme edilmiş belgeler üzerinde tekrar çalışmış olan, temiz ve alanında uzman tercümanlar ile sunmaktayız. Bu işlemlerde tercümanlar noter prosedürlerine hakim olduğu için güven rahatlığı ile hizmet alabilirsiniz.

Efe Tercüma, Efe Çeviri

Tercümeniz tamamlandığında bürolarımızdan teslim aldığınız yeminli tercüme ile noter tasdikini ilgili noterde yaptırabilirsiniz. Noter tasdik işleminde mühür ve damgalarını ilgili evraka vurup, tasdik işleminin bedelini tahsil etmektedir. Bu işlemler hızlıca sonuçlanmaktadır. İletişimde olduğunuz Efe Tercüme bürosu ihtiyacınız olan tüm bilgi ve yönlendirmeleri size sağlayacaktır.

Kadıköy Tercüme Bürosu Efe Tercüme ile Noter Tasdikli Tercüme hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

Yeminli Tercüme - Efe Tercüme Yeminli Tercüme Hizmeti

efe çeviri

Yeminli tercüman, dili bildiğine dair belgeleri ile noterde yemin zaptı çıkarmış olan tercümanlara denir.

Yeminli tercümenin üzerinde yeminli tercümanın imzası ve Efe Tercüme bürosunun kaşesi bulunmaktadır. Aynı zamanda noterde tasdik edilmesi gereken tercümenin yeminli tercüme olması gerekmektedir. Bu hizmet, tercüme edilecek belgenin içeriğine hakim olan yeminli tercüman ile sağlanır.

Yeminli tercüme hizmeti her alanda ve her dilde sağlanmaktadır.

Kadıköy Tercüme Bürosu Efe Tercüme ile Yeminli Tercüme hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

Web Sitesi Tercümesi - Efe Tercüme Web Site Tercümesi Hizmeti

Tüm bilgi ve iletişimin teknolojiyle birleştiği dünyada online mecralara ayak uydurabilmek önemli olduğu için sosyal medya ve web sitesi gibi hususlarla kendinizi bütün dünyaya tanıtabilmek büyük bir avantajdır.

Bu amaçla internet ortamında farklı diller ile farklı kişilere ulaşabilmek için kendi alanınıza uygun terminolojiye hakim tercümanlar ile web sitenizi dilediğiniz dile profesyonel bir şekilde tercüme ettirebilmek için Efe Tercüme ile iletişime geçebilirsiniz.

Efe tercüme bürosu kadıköy

Tercüme içeriğinde talebinize uygun detaylar dikkate alınarak tüm destek sağlanır. Tercüme sürecinde her zaman titiz ve amaca uygun çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Hizmet sonucunda elde edeceğiniz farklı bir dildeki sitenizin hedeflerinize büyük katkıda bulunacaktır.

 

Kadıköy Tercüme Bürosu Efe Tercüme ile Web Sitesi Tercümesi hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

Apostil Tasdikli Tercüme - Efe Tercüme Apostil Tasdikli Tercüme Hizmeti

Efe Tercüme, Efe Çeviri

6 Ekim 1961 yılında Lahey Konvansiyonu ile kabul gören apostil şerhi, bir belgenin gerçekliğinin onaylanması ile Lahey  Konferansı’na üye olan devletlerin arasında legal olarak kullanılmasını sağlayan onaydır.  Bu prosedür yalnızca Lahey Konferansı’na üye ve taraf devletler arasında yürürlüktedir. Apostil şerhi gerçekleştirilmiş belgeler artık uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Apostil onaylarını İlçe Kaymakamlıkları ve Valilik Hukuk Büroları yapmaktadır. Lahey Sözleşmesi’nin kapsadığı devletler için apostil işlemi İlçe Kaymakamlıkları tarafından, bu sözleşeme üye ve taraf olmayan ülkeler için ise apostil onayı Valilik Hukuk Büroları tarafından yapılmaktadır. Bu işlem kısa sürer ve ücretsizdir.

Genel olarak resmi makamlara ulaşacak olan belgeler için yapılan Apostil onayının yapıldığı bazı belgeler

 • Eğitim belgeleri (diploma, sertifika, transkript vb.)
 • Evlilik için kullanılan belgeler (doğum belgesi, bekarlık belgesi vb.)
 • Uluslararası faaliyet gösteren veya atılımda bulunacak kurum, şirket, vakıflara ait belgelerde
 • Hukuki süreçlerde kullanılacak belgelerde
 • Yurt dışı iş başvuruları, çalışmaya başlama ve ikamet süreçlerinde kullanılacak belgelerde
 • Resmi kurumlardan edinilmiş belgelerde

Vekalet, muvafakatname, karar belgeleri, yerleşim yeri belgeleri, nüfus kayıt belgeleri, doğum ve ölüm belgeleri gibi daha birçok türde belge mevzu bahis ülkeler için Apostil onayı ile prosedüre uygun hale getirilmelidir.

 

Kadıköy Tercüme Bürosu Efe Tercüme ile Apostil Tasdikli Tercüme hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

Akademik Tercüme - Efe Tercüme Akademik Tercüme Hizmeti

Ülkemiz ve dünyamız için toplum bilincinin en önemli unsuru olan eğitim ve öğretimin destekçisi olmak adına bu alanda tüm tercüme hizmetlerinde en uygun fiyatları sağlamak düşüncesindeyiz. Eğiten ve öğreten değerlerimizin hep yanındayız. İhtiyacınız olan tüm dillerde ve tüm içeriklerde akademik tercüme hizmeti alırken her zaman kalitenin kollayıcı tercümanlarımız ile yanınızdayız.

Önemle oluşturulmuş akademik belgeler için tercümanlarımızda alana ve terminolojiye hakimiyet, dikkat ve deneyimin sonuçlarını yansıtmaktayız.

Bu alanda tercüme hizmeti alınan bazı içerikler şunlardır;

 • Kitaplar
 • Makaleler
 • Tezler
 • Araştırma yazıları
 • Proje ve sunumlar

Bu türde alacağınız hizmet için her zaman Efe Tercüme’ye güvenebilirsiniz. Çalışmalarınızı, yazılarınızı, sunumlarınızı, raporlarınızı ve daha nice bu akademik türde belge ve dosyalarınızı güvenle bize emanet edebilirsiniz. Efe Tercüme hizmet sonrası destekçiniz olmaya devam edecektir.

 

Kadıköy Tercüme Bürosu Efe Tercüme ile Akademik Tercüme hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

Ticari Alanlarda Tercüme - Efe Tercüme Ticari Tercüme Hizmeti

Ticari içeriklerde öncelikli olarak hitap edilen kurum veya kitlenin profilini, prosedürünü ve hatta kültürüne hakim olmak her zaman faydalı olacaktır. Efe Tercüme içeriklerinizin amacına göre tercüme içeriğinde belge sahipleri ile planlama yapmaktadır.

Amacınıza uygun hitabeti sağlarken, istediğinizi elde edebilmek için bir puan daha tarafınıza eklemeye çalışıyoruz. Yapıcı bir destek düşüncesine sahip olup, her zaman amaçlarınız ve faaliyetlerimiz ortak payda da buluşurlar.

Bu sebeple sunumlar, teklif yazıları, ticari organizasyonlarınız ve prosedürleriniz, ürün tanıtımı tercümeleriniz, marka veya hizmet tanıtım içerikleriniz her zaman amacına uygun bir şekilde size danışılarak tercüme edilmektedir.

Bu alanda hizmet alabileceğiniz bazı durumlar şunlardır;

 • Ticari sözleşme tercümesi,
 • Marka tanıtım içeriği tercümesi,
 • Reklamlar,
 • Broşür ve tanıtım tercümeleri,
 • Toplantı tercümanlığı,

Ticari faaliyetler için gerekli olan belge ve içeriklerin tercümeleridir.

 

Kadıköy Tercüme Bürosu Efe Tercüme ile Ticari Tercüme hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

Hukuki Tercüme - Efe Tercüme Hukuki Tercüme Hizmeti

Hukuka dayalı tüm içeriklerde ve belgelerde hizmet alabilirsiniz. Hukuki içeriklerde ekseriyetle terminolojiye hakimiyet, alanda uzmanlık ve deneyim ve titizlik şarttır. Hukuki tercüme projelerinde daima hassasiyet ile çalışan tercümanlarımız ile dilediğiniz an hizmet vermeye hazırız.

Efe Tercüme, Efe Çeviri

Hukuki tercüme hizmeti;  dava ve soruşturmalarda, hukuki kurumlar merciler arasında iletişimlerde, adli organizasyonlarda ve bunun gibi bir çok durumda ihtiyaç konusu olabilir.

 • Adli sicil kaydı tercümesi
 • Karar dosyası tercümesi
 • Ruhsat tercümesi
 • Bilirkişi tutanakları tercümesi
 • Mali belge tercümeleri
 • Vekaletname tercümesi

Yukarıda bu hizmet adına tercümesi gerekebilecek olan bazı belgeler bulunmaktadır.

Kadıköy Tercüme Bürosu Efe Tercüme ile Hukuki - Adli Tercüme hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için hemen ulaşın. 

Online Tercüme - Efe Tercüme Online Çeviri Hizmeti

Günümüzde birçok kurum ve işletme online kanallar oluşturarak zaman, iş gücü ve maliyetlerden tasarruf etmektedir. Bu durum ilgili kişi ve kurumlar için de büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu teknolojik değişimler tercüme hizmetlerine de farklı bir boyut kazandırır.

Kadıköy Tercüme Bürosu, Efe Tercüme aracılığıyla online tercüme yolunu izleyerek çeşitli kolaylıkları kendinize sağlayabilirsiniz. Çeşitli kurumlara yapacağınız başvurularda tercümelerinizi kendi web panellerine aktarmanızı talep edebilir. Bunların hangi prosedürde, hangi yollarla edinilip kendilerine online olarak sunulmaları istendiğinde işiniz çok kolay.

Herhangi bir Türkçe belgenin çevirisini; yeminli tercüme, noter tasdikli tercüme ve apostilli tercüme olarak prosedüre uygun halde ilgili merciye online olarak sunabilirsiniz.

Örneğin; İkametgah, ehliyet, diploma, transkript, SGK belgesi, sicil kaydı, faaliyet belgesi tercümesi gibi. Online belge tercümesi işlemiyle oturduğunuz yerden tüm sürecin tamamlanması bu kadar basit. Online tercüme için Kadıköy tercüme, Efe Tercüme Bürosu ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Edebi Tercüme - Efe Tercüme Edebi Çeviri Hizmeti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olay, duygu, düşünce, hayal, bilincin dışarı yansıdığı tüm olguların zenginliğini edebi ürünlerde görmekteyiz. Bir şiir, kitap, resim, müzik ile kişi içindeki duyguların aktarımını sağlar. Topluma sağlık ve değer kazandıran kimi zaman toplumun ve tarihin yansıması olan bu sanat ürünlerinin farklı milletlere aktarılması gerekmektedir. Farklı ulusların bazı organlarının diğer toplumların kültürlerini ve tarihlerini merak etmesi de bu olayın ateşleyicisi olmaktadır. 

Bu durumların tümünde edebi içeriklerin tercüme edilerek farklı milletlere sunulabilir. Edebi çeviriler sayesinde kendi değerlerimizi başka toplumlara tanıtabiliriz. Edebi tercüme hizmeti bu yüzden toplum için önemlidir. 

Efe Tercüme Bürosu, tüm İstanbul ve Türkiye'de edebi çeviri hizmeti sunar. 

 • Şiir çevirisi
 • Roman çevirisi
 • Masal çevirisi
 • Makale çevirisi
 • Tiyatro ve sinema çevirileri
 • Biyografi çeviris

kısacası edebi yazı, metin çevirilerinin tümü bu hizmetin çalışmalarıdır. İstanbul tercüme bürosu, Efe Tercüme tüm Edebi Tercüme ihtiyaçlarınızda sizlerle. Edebi çevirilerde tecrübeli ve profesyonel ekibimiz ile destekçiniz olmaktan mutluluk duyarız. 

Efe Tercüme Bürosu tüm tercüme hizmetlerini garanti ve kalite ile sunar. Titiz bir çalışma prensibi arıyorsanız Efe Tercüme Bürosuna ulaşın. 

info@efeceviri.com

Google haritalarda Efe Tercüme'yi görebilmek için tıklayın

İletişim için tıklayın.

Anasayfa için tıklayın.